پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

به بند دوم این توضیحات توجه کنید! همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، پرداخت هزینه‌های وقت سفارت انگلیس که باید به صورت آنلاین انجام شود…

ادامه خواندن پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

کدام شهرهای روسیه ارزش دیدن دارند؟

در این مقاله از مجله گردشگری قصد داریم زیباترین شهرهای روسیه برای سفر را معرفی کنیم.

ادامه خواندن کدام شهرهای روسیه ارزش دیدن دارند؟

اماکن دیدنی و کمتر شناخته شده ایتالیا

قصد سفر به ایتالیا را دارید؟ مطمئناً جاذبه های گردشگری زیادی برای انتخاب پیش روی شماست اما اگر شلوغی زیاد را دوست ندارید و در عین حال تمایل به دیدن یک جاذبه بکر دارید در این مقاله با ما همراه شوید تا ۴ جاذبه گردشگری کمتر شناخته شده در ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

ادامه خواندن اماکن دیدنی و کمتر شناخته شده ایتالیا

شروع به کار مجله سون تاپ

با سلام

مجله سون تاپ با هدف ترویج شادابی و افزایش آگاهی عمومی در موضوعاتی مانند: گردشگری ، سلامت ، خانواده و موفقیت راه اندازی شده است.

امیدواریم میزبان خوبی برای لحظات آنلاین شما باشیم.

لیست کلیساهای دیدنی رم+عکس

ایتالیا سرشار است از دیدنی هایی که همه ما آرزوی دیدنشان را خواهیم داشت در این مطلب شما را با 8 کلیسای جذاب در رم آشنا میکنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از توریست ها ؛ رم شهر ابدی و همیشگی کاتولیک و خانه پاپ است. اما با این حال مسافران لازم نیست که یک کاتولیک باشند تا هنر افسانه‌ای و معماری این کلیساهای چند صد ساله را تحسین کنند. حضور دسته‌جمعی در یکی از این کلیساها در رم می‌تواند هم یک تجربه فرهنگی برای غیر کاتولیک‌ها و نیز یک تجربه مذهبی برای کاتولیک ها باشد.

  1. کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

از تمام کلیساها در رم، کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو حاصل کار بهترین نمونه از آثار هنرمندان دوره رنسانس، از جمله رافائل، برنینی و کاراواجو است. این کلیسا در 1099 برای مبارزه با اعتقادات خرافی مردم درآن زمان ساخته شد. این کلیسا دارای چندین زیر کلیسای کوچک است که همه آنها حاصل کار هنرمندان برجسته آن زمان است.

  1. سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور یکی از قدیمی ترین کلیساها در رم است، بسیاری از مورخان اعتقاد دارند که برای اولین بار در سال 350 میلادی ساخته شده است. این کلیسا موزاییک‌های چشمگیر از قرن 12 و 13 را به یادگار دارد. این کلیسا در طول این سال‌ها بزرگ‌تر وگسترده‌تر شده است. این کلیسا در زمانی که رم در سال 410 نابود شد از بین رفت و دوباره بازسازی شد. یک افسانه در ارتباط با کلیسا وجود دارد که روزی که مسیح متولد شد روغنی از زمین جریان یافت و بعدها این کلیسا در آن محل ساخته شد.

  1. سانتا ماریا اسپور امینروا

6 Santa Maria Sopra Minerva

سانتا ماریا اسپورا مینروا، یک کلیسا است که توسط جمهوری دومینیکن اداره می‌شد و در سال 1370 میلادی ساخته شده است. این کلیسا در نزدیکی معبد پانتئون واقع شده است . به عنوان یک کلیسای کوچک گفته می شود که تنها باقی مانده از یک کلیسای گوتیک اصلی در رم است. این کلیسا دارای مجسمه‌های میکل آنژ و همچنین نقاشی‌های دیواری قابل توجه قرن 15 است.

  1. پانتئون

5 Pantheon

پانتئون یکی از معدود سازه‌های مذهبی در رم است که به عنوان یک کلیسای کاتولیک شروع به کار نکرد. این بنا با نفوذ ترین کلیسا در روم باستان در مقابل معبد خدایان مشرکان رم بود، پانتئون برای معماری خاص آن شناخته شده است ، به خصوص گنبد که توسط طاق پشتیبانی می‌شود. دو شاه و رافائل هنرمند دوره رنسانس در اینجا به خاک سپرده شده‌اند.

  1. کلیسای سان کلمنته

4 basilica_of_san_clemente

کلیسای سان کلمنته فقط چند بلوک دور از تماشاخانه کولوسئوم واقع شده است، کلیسای حاضر از بیش از چهار لایه از ساختمان ها از جمله کلیساهای دیگر ساخته شده است، این کلیسا برای نقاشی‌های دیواری و موزاییک‌های افسانه‌ای خود شناخته می‌شود.

  1. سان جیووانی در لاتران

3 San Giovanni in Laterano

سان جیووانی در لاتران (سنت جان لاتران) یکی از چهار قصر سلطنتی بزرگ در رم است. اعتقاد بر این است که اولین کلیسای کاتولیک ساخته شده در رم باشد. قسمت بیرونی آن نسبت به کلیساهای دیگر زیبا به نظر نمی‌رسد اما در داخل با دکوراسیون دیوار، ستون ها، موزاییک و نقاشی و حتی شمعدان‌های چشم‌نواز و تصاویر از پیامبران بسیار عالی مزین شده است.

  1. کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره

2 Basilica di Santa Maria Maggiore

کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره (سنت ماری بزرگ) به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای کاتولیک در رم درنظر گرفته شده است که به آن گوهر تاج می گویند. این کلیسا دارای آرایه ای از آثار مصنوعات و هنر است که نشان دهنده تمدن هنر مسیحی رم است. زائران از سراسر جهان برای ادای احترام به کلیسا به اینجا می آیند، کلیسا دارای پنجره و شیشه‌های رنگ آمیزی شده، ستون‌ها و نقاشی دیواری بسیار زیبا و دارای سابقه دینی است.

  1. کلیسای سنت پیتر

1 st_peters_basilica

کلیسای سنت پیتر شاید قدیمی‌ترین کلیسای کاتولیک در رم نباشد اما قطعا معروف‌ترین آن‌هاست و حتی شاید در تمام جهان است. اعتقاد بر این است که این کلیسا در محلی که در آن پاپ اول سنت پیتر به صلیب کشیده شده ساخته شده است. ساخت کلیسای حاضر بیش از 150 سال طول کشید، اما انتظار ارزش آن را داشت. آثار هنرمندان معروف رنسانس مانند میکل آنژ در آن به کار رفته است، اوهمچنین گنبد را نیز طراحی کرده است.

ترسناک ترین جاهای گردشگری دنیا+عکس

این کلیساها، سردابه ها، دخمه ها، موزه ها و صحنه های جنایت ترسناک، حتی بازدیدکننده های با دل و جرات را نیز به وحشت می اندازند.

به گزارش آلامتو به نقل از توریست ها ؛ با قدم گذاشتن به داخل کلیسای استخوان های کشور پرتغال، نخستین چیزی که متوجه می شوید این است که با بقایای حدود 5 هزار نفر که در طول تاریخ از بین رفته اند، احاطه شده اید. هیچ راه فراری از میان این استخوان ها وجود ندارد – آنها در همه جای این کلیسا پراکنده هستند و به هر طرف که نگاه کنید یکی از آنها را می بینید.

این کلیسایی که به قبرستان تبدیل شده است، منحصر به فرد نیست. این مکان های وحشتناک با اقرار به میرا بودن انسان، هرساله گردشگران بیشماری را از سراسر جهان به سمت خود جذب و ثابت می کنند که از مرگ گریزی نیست.

چرا تماشای مکان های ترسناک و نبش قبر مردگان برای انسان ها تا این اندازه هیجان انگیز است. شاید به این دلیل که رفتن به این مکان ها همچون تماشای یک فیلم ترسناک و پرهیجان است. به طور مثال، رفتن به کلیسای مردگان در جمهوری چک که در فاصله 90 دقیقه ای از شهر پراگ قرار دارد، بسیار جالب و ترسناک است. تصور کنید وارد کلیسایی مربوط به قرن 15 میلادی بشوید و شاهد استخوان های 40 هزار انسان باشید. آیا حاضرید شب را تنهایی در آنجا سپری کنید؟ مسلما نه!

برای آشنایی با ترسناک ترین جاذبه های دنیا با ما همراه باشید.

چاپلا دو اوسوس – ایوورا، پرتغال

1- چاپلا دو اوسوس – ایوورا، پرتغال

کلیسای سلطنتی سنت فرانسیس در یکی از روستاهای بسیار زیبای پرتغال به نام ایوورا قرار دارد و از بیرون همچون یک عبادتگاه مذهبی معمولی دیده می شود. اما این فقط ظاهر قضیه است. داخل این کلیسا نیایشگاه چاپلا دو اوسوس به معنای عبادتگاه استخوان ها قرار دارد. به دلیل کمبود جا برای دفن مرده ها، صومعه نشین های تلاشمند در قرن 16 میلادی، اجساد حدود 5 هزار مرده را به عبادتگاه مقدس کلیسا آورده و همچون مارتا استوارت، فضای آنجا را با استخوان های این اجساد تزئین کرده اند.

وحشت اصلی: دو جنازه پوسیده از مردی ناشناس و کودکی کوچک به طور بی ثباتی از طناب آویزان هستند.

موزه شکنجه – آمستردام

2- موزه شکنجه – آمستردام

در این موزه کوچک، وسایل شکنجه تاریخی به نمایش گذاشته شده است و تماشای آن برای افراد نازک نارنجی و زیاده حساس توصیه نمی شود. فقط طرفداران جانورخویی و وحشیگری های قرون وسطی می توانند دستگاه های شکنجه شکستن جمجه سر، پاره کردن مفاصل دست و پا و دستگاه های کشتار همچون گیوتین را ببینند.

وحشت اصلی: نمایش آویزان بودن یک مرد عریان از قوزک پا همچون گوشت های قصابی و بردیدن بدن او از وسط با اره برقی وحشتناک ترین اثری است که در این موزه وجود دارد.

مکان تاریخی درگاه آرتور - تاسمانیا

3- مکان تاریخی درگاه آرتور – تاسمانیا

این مکان استرالیایی متعلق به قرن 19 میلادی، زمانی محل زندگی هزاران مجرم تبهکار و خطرناکی بوده است که به «جهنم زمین» تبعید می شدند. کالبدشکافی اتاق های این ساختمان شاهدی بر این موضوع است. موقعیت های ترسناک، کتک های وحشیانه، تنهایی و انزوا در تاریکی و سلول های نمور همه دلیلی برای مرگ حدود 2 هزار نفر در اینجا بوده است. این داستان غم انگیز به آوریل سال 1996 میلادی بازمی گردد، هنگامی که یک آدمکش حرفه ای با اسلحه 35 نفر رابه قتل رساند و این بزرگ ترین قتل دسته جمعی این کشور تا به این زمان است.

وحشت اصلی: گاهی گزارش می شود که در این مکان ارواح دیده می شود که البته برای مجرمان نیست بلکه برای یک زن و کودک اوست.

موزه مرگ – هالیوود

4- موزه مرگ – هالیوود

این موزه ناراحت کننده محلی برای نمایش قتل و تشریح اجساد، وسایل قتل، عکس هایی از تصادف های وحشت انگیز، صحنه جرم های مشهور و قطع سر Bluebeard (¬شخصيت‌ داستان‌ افسانه‌اى كه‌ پى‌در پى‌ با زن‌ها ازدواج‌ مى‌كرد و آنها را مى‌كشت‌) با گیوتین است.

وحشت اصلی: گردش در این موزه چندش آور فقط یک ساعت طول می کشد اما تماشای تصاویر کالبدشکافی و تجزیه اجساد به این زمان می افزاید و وحشت بدی در دل بیننده ایجاد می کند.

موزه مومیایی ها – مکزیک

5- موزه مومیایی ها – مکزیک

در این موزه گواناجوئاتو حدود 111 مومیایی نبش قبر شده از معبد سانتا پائولا در خلال سال های 1865 تا 1989 میلادی نگهداری و حفاظت می شود. چهره های این مومیایی ها بسیار ترسناک هستند – بسیاری از آنها گویا در حال فریاد کشیدن و بیان کلمه «نه» هستند و مشت های گره شده آنها از زیر لباس های پاره و مندرسشان بیرون زده است. این موزه همچون اتاق آماده سازی فیلم های زامبی است.

وحشت اصلی: این مومیایی های کوچک، لباس های محلی و سنتی به تن دارند.

خانه وحشت وینچستر – سن حوزه – کالیفرنیا

6- خانه وحشت وینچستر – سن حوزه – کالیفرنیا

برای سارا وینچستر 32 سال طول کشید تا این عمارت سلطنتی مارپیچی 160 اتاقه را بسازد. ایده این کار در نشستی که به یادبود افرادی که بر اثر گلوله تفنگ های وینچستر جان خود را از دست داده بود، به ذهن او خطور کرد. این عمارت 2 هزار در، 10 هزار پنجره، 47 شومینه، 47 راه پله و دست کم سه روح سرگردان دارد. راهروها و راه پله های مارپیچ این عمارت به گونه ای طراحی شده اند که توهم دیدن شبح و روح را در انسان افزیش می دهد.

وحشت اصلی: بازدیدکننده هایی که شب از این عمارت دیدن می کنند، صداهای را می شنوند و شاهد حرکت نور و چرخش دستگیره های در و دیگر فعالیت ها ارواح گونه هستند.

دخمه های کاپوچین ها – سیسیلی

7- دخمه های کاپوچین ها – سیسیلی

شاید بندر پالرمو زادگاه مافیا باشد اما مردم این شهر تنها مسایل عجیب و غریب و وحشتناک این شهر نیستند. در زیر خیابان های پالرمو، مجموعه ای از 8 هزار جسد مومیایی شده که با بهترین لباس های خود دفن شده اند، نگهداری می شود. منظره جهنمی فراموش نشدنی از این پوست و استخوان هایی که زمانی راهب، شاعر، باکره و مردم عادی بوده اند، چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت.

وحشت اصلی: «زیبای خفته» وحشتناک ترین بخش این موزه است: روزالینا لومبارد دو ساله که در سال 1920 میلادی مرده است، بدنش به طور صحیح و کامل در این موزه نمایش داده می شود.

غار اکتون تونیچیل مکنال – بیلیز

8- غار اکتون تونیچیل مکنال – بیلیز

افراد شجاعی که به بازدید از این مکان باستان شناسی تمایل بسیاری دارند باید پیاده به همراه یک راهنما به آنجا بروند. این مسیر ابتدا با شنا در عمق تا زانوی آب های فوق العاده سرد و قیرگون شروع می شود. توصیه می کنیم افرادی که قوه تخیل بالایی دارند به این مکان نروند. قوم مایان ها برای مراسم مذهبی خود انسان های بیشماری را در این غار قربانی می کردند و اسکلت های باقی مانده دلیلی بر اثبات این ادعا است. از جمله اسکلت ها باید به استخوان های دختر نوجوانی به نام کریستال میدن اشاره کرد.وحشت اصلی: اگر خفاش ها و عنکبوت های موجود در این غار شما را نترسانند، کاسه های سرامیکی قدیمی موجود در آنجا که سوراخ های مرگ دارند و قبلا برای مراسم مذهبی قربانی انسان های بی گناه و ریختن خونشان به کار می رفته است، ترسی بر دل بیننده می اندازند.

استخوانگاه سدلک – جمهوری چک

9- استخوانگاه سدلک – جمهوری چک

با قدم گذاشتن در این گلیسای گوتیک متعلق به قرن 15 میلادی که در کوتنا هورا در فاصله 90 دقیقه ای از پراگ واقع شده است، نخستین چیزی که به ذهنتان می رسد، خالق آن است: فرانتیسک رینت که مدرک طراحی خود را از دانشگاه هادس گرفته است. عبادتگاه زیرزمین این کلیسا شامل 40 هزار اسکلت است که به طور تزئینی در لوسترهای و چلچراغ ها کار شده اند و نمای مخوفی به آن بخشیده اند.

وحشت اصلی: حلقه ای از جمجمه هایی با چشم های توخالی از سقف گنبدی این کلیسا آویزان است و هرم استخوانی ساخته شده از 40 هزار اسکلت منظره دیگری از این کلیسای مخوف هستند.

بیشتر بخوانید : کلیسای استخوان؛ترسناک‌ترین کلیسای دنیا+عکس

موزه ماتر – فیلادلفیا

10- موزه ماتر – فیلادلفیا

در همکاری با کالج فیزیک فیلادلفیا با سال ها سابقه، این موزه به گونه ای مدیریت می شود که خاص، شوک آور و چندش آور باشد. وقایع نامه این موزه مملو از وقایع غیرمعمول و بیماری هایی است که گوشت و پوست انسان را نابود کرده اند. نمایش های این موزه شامل دست های قانقاریایی، استخوان های سوراخ سفلیسی، کبدهای بیمار و روده های بزرگ و 18 کیلوگرمی است. اسکلت های عظیم الجثه، دوقلوهای به هم چسبیده نارس و کوتوله بعلاوه بخش های بریده شده مغز انسان همه در این موزه چندش آور نمایش داده می شوند.

وحشت اصلی: صابون باقی مانده از قرن 19 میلادی که به ماده صابون مانندی تبدیل شده است و «لاش پیه» – ماده‌ى چرب‌ و موم‌ مانندى كه‌ در اجساد مانده‌ در رطوبت‌ ايجاد مى‌شود – نامیده می شود.

تله کابین بدون کابین! جاذبه ترسناک انگلیس

Longest-zip-wire01

به گزارش توریست ها به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ یکی از صنعت های رو به رشد دنیا صنعت توریست است که در آن جاذبه های توریستی نقش اساسی را ایفا می کنند. مکان های باستانی و جاذبه های مدرن از جمله مهمترین عناصر گردشگری هر کشور هستند.

Longest-zip-wire02

“رابرت هاردمن” یک مهندس انگلیسی به تازگی جاذبه ای ترسناک و هیجان انگیزرا در انگلستان رونمایی کرده است که می تواند افراد شجاع را به این کشور بکشاند چرا که تا به حال جاذبه ای به مانند آن در دنیا وجود نداشته است. (گردشگری انگلیس)

این وسیله شبیه به یک تله کابین کار می کند که البته کابینی برای آن تعبیه نشده است و شما خودتان به کابل ها متصل خواهید شد و با سرعتی باورنکردنی از کوه به سمت پایین حرکت می کنید.

در این وسیله ابتدا باید لباس های ایمنی را به تن کرد و سپس با کابل هایی به کابل اصلی شما را متصل می کنند. این باعث می شود که صورت شما رو به زمین باشد و لحظات ترسناکی در پیش روی شما باشد. با رها شدن از محل ابتدایی با سرعت 150 کیلومتر به سمت پایین کوه حرکت می کنید و تمام مدت باید از روی جنگل و کوه های صخره ای عبور کنید.

این دستگاه در شما ولز نصب و در میان کوه های “Penrhyn Quarry” قرار دارد. سازنده این دستگاه می گوید برای استفاده از آن شرایطی مانند نداشتن سن بالای 55 سال و نبود هیچ علامت بیماری قلبی در افراد است.

Longest-zip-wire03

اگر عاشق فیلم هری پاتر هستید به انگلیس بروید!

harry

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، براساس آمار ارائه شده از سوی سازمان آژانس‌های مسافرتی بریتانیا، لوکیشن‌های هشتگانه فیلم «هری پاتر» در سال 2012 در صدر مقاصد گردشگری انگلیس بودند.

ادامه خواندن اگر عاشق فیلم هری پاتر هستید به انگلیس بروید!