turkey2

تورهای پرطرفدار ترکیه

تور ترکیه را می‌توان یکی از محبوب‌ترین تورهای خارجی در ایران دانست. سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول، آنکارا، آنتالیا و کوش آداسی سفر می‌کنند. این محبوبیت ریشه در ارزان بودن تورهای ترکیه نسبت به دیگر تورهای خارجی، وفور امکانات رفاهی و تفریحی در ترکیه، عدم نیاز به ویزا و همچنین نزدیکی آن به ایران دانست.

نمی‌توان به راحتی گفت در میان تورهای ترکیه کدام یک محبوب‌ترند زیرا هر کدام از این تورها ویژگی‌های خاص خود را دارد و مسافران با توجه به علایق و هدف خود از سفر تور مناسب خود را انتخاب می‌کنند.

تصمیم در مورد بهترین تور ترکیه به خود گردشگران بستگی دارد؛ چرا که تورهای این کشور تنوع بسیار زیادی دارند و حتی باید ویژگی‌های شهرهای ترکیه را هم به این تورها اضافه کنید! هر تور ترکیه و هر شهری از این کشور، در نوع خود جزو بهترین‌ها هستند و گردشگران می‌توانند با توجه به خواسته‌های خودشان این تورها را انتخاب کنند. اما با این حال به نظر می‌رسد تور آنتالیاو تور استانبول طرفداران بیشتری از سایر شهرهای این کشور دارند. زیرا بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

turkey1

آنتالیا را می‌توان به نوعی جزء توریستی‌ترین شهرهای جهان دانست. بافت قدیمی زیبای آنتالیا به خودی خود یک جاذبه گردشگری مهم به حساب می‌آید و خیابان‌ها و کوچه‌های باریکش که پوشیده از درختان نخل هستند، به عنوان مهم‌ترین عوامل محبوبیت فراوان آنتالیا در میان گردشگران خارجی به حساب می‌آید. آنتالیا مملو از مراکز تفریحی و تجاری بی‌شماری‌ست که با توجه به موقعیت ساحلی این شهر و آب و هوای مدیترانه‌ای فوق‌العاده‌اش، ترکیب بسیار قابل‌اعتمادی را برای گردشگران خارجی می‌سازد تا با تورهای ترکیه خود را از سراسر جهان به این شهر برسانند. آب و هوای آنتالیا در تمام فصول سال قابل اعتماد است و در زمستان زیاد سرد نمی‌شود و در تابستان هم گرم و خشک است؛ اما نه گرمای غیرقابل‌تحمل سایر ساحل‌های خارجی نزدیک به ایران… هتل‌های متنوع و پرشماری هم در این شهرها وجود دارد که بسته به نیاز تورهای آنتالیا در اختیار مهمان‌های شهر تفریح قرار می‌گیرند.

پس از آنتالیا شاید بتوان استانبول را دومین شهر محبوب ترکیه دانست. این شهر پر از تاریخ و اتفاقات مهم تاریخی است که شاید برای بسیاری از مردم جالب باشد. امروزه نیز این شهر از فرهنگی بسیار جذاب برخوردار است که با کمک فستیوال‌ها و جشنواره های بسیاری که دارد این فرهنگ را به نمایش می گذارد.

turkey2

استانبول در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. تورهای استانبول از چنان محبوبیتی در میان جهانیان برخوردارند که این شهر به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا شناخته می‌شود.

انواع و اقسام ویژگی‌های استثنایی در یک شهر جمع شده‌اند تا تور استانبول شکل بگیرد؛ تور استانبول دقیقاً همان سفری‌ست که تمام نیاز گردشگران حرفه‌ای از یک سفر را برآورده می‌کند و آنقدر تفریج و جاذبه دیدنی در این تور وجود دارد که شاید در ۱ ماه هم نشود تمام آن‌ها را تجربه کرد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *