پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

به بند دوم این توضیحات توجه کنید! همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، پرداخت هزینه‌های وقت سفارت انگلیس که باید به صورت آنلاین انجام شود…

ادامه خواندن پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

تورهای مسافرتی پرطرفدار بین گردشگران ایرانی

رونق اخیر تورهای مسافرتی خارجی در ایران، نشان‌گر علاقه روزافزون ایرانیان به تجربه زندگی در خارج از مرزهای ایران است.

ادامه خواندن تورهای مسافرتی پرطرفدار بین گردشگران ایرانی

هزینه های گرفتن وقت سفارت کانادا

نگرانی اصلی بسیاری از علاقمندان سفر توریستی به کانادا، هزینه‌هایی‌ست که اخذ ویزای این کشور روی دست آن‌ها می‌گذارد؛ با اینکه این هزینه‌ها در مقایسه با هزینه‌های اصلی سفر کانادا، نظیر بلیط هواپیما، هتل، غذا و… چندان به چشم نمی‌آید، اما منطقی‌ست که متقاضیان سفر به کانادا ترجیح دهند بیشترین سهم از بودجه سفرشان را به تفریح و کسب تجربه‌های جدید در کشور شگفت‌انگیزی همانند کانادا اختصاص دهند. از این رو، ‌سؤالاتی که در مورد هزینه ویزاهای کانادا پرسیده می‌شود، همگی حامل نوعی احساس نگرانی از جانب متقاضیان این ویزا هستند.

معمولاً پرتکرارترین سؤالات در مورد ویزای کانادا، مربوط به هزینه‌های این ویزاست؛ «هزینه‌های وقت سفارت کانادا چقدر است؟» سؤالی که شاید پاسخش، بسیاری از متقاضیان این ویزا را از طی کردن ادامه مسیر اخذ ویزا، منصرف کند.

canada هزینه وقت سفارت کانادا

نکته اصلی در مورد ویزای کانادا این است که معمولاً متقاضیان آن، افرادی هستند که دوستان و آشنایانی در کانادا دارند که برای آن‌ها دعوتنامه بفرستند؛ ذکر این نکته به این خاطر است که داشتن دعوتنامه، یکی از بهترین راه‌ها برای کم کردن هزینه‌های سفر به کاناداست. اما پیش از هر چیز بهتر است به چند ویزای مهم و هزینه‌های مربوط به آن‌ها که مربوط به هزینه وقت سفارت کانادا و انگشت‌نگاری و… است اشاره کنیم.

ویزای توریستی، یکی از ویزاهای مهمی‌ست که در میان متقاضیان ویزای کانادا محبوبیت زیادی دارد. سفر تفریحی به کشوری که بکرترین و عجیب‌وغریب‌‍ترین چشم‌اندازهای جهان را در کنار مدرن‌ترین شهرهای جهان، در اختیار گردشگران می‌گذارد، می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای گردشگران به شمار رود. از سوی دیگر بسیاری از متقاضیان ویزاهای توریستی کانادا، آن دسته از هموطنانی هستند که می‌خواهند به دیدار اعضای خانواده‌شان بروند و یا آشنایانی که در کانادا زندگی می‌کنند. مجموع هزینه‌های این ویزا تقریباً ۴۰۰ دلار کاناداست(>390$ کانادا)  که این هزینه شامل تمامی مراحل اخذ ویزا نظیر اخذ وقت سفارت، تکمیل فرم ویزای کانادا، انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری در دفتر VAC ، ترجمه مدارک و… می‌شود. کارگزاران زیادی هم هستند که تمام این مراحل را به عهده می‌گیرند و کار متقاضیان را تا حدود زیادی آسان می‌کنند. اما اگر بخواهیم در قیمت‌ها دقیق‌تر شویم، ۱۰۰ دلار از این مبلغ به وقت سفارت که همان هزینه بررسی مدارک توسط سفارت‌خانه است اختصاص دارد و ۸۵ دلار هم مربوط به هزینه انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری در دفتر VAC  است. الباقی هزینه‌ها هم باید صرف ترجمه مدارک، پیگیری و اخذ وقت سفارت، کارمزد کارگزار و… شود.

ویزای بعدی، ویزای تحصیلی کانادا است که طرفداران زیادی دارد؛ این ویزا، ویزایی‌ست که بسیاری از ایرانیان به واسطه آن به کانادا سفر کرده‌اند و پس از پایان تحصیلات‌شان موفق به اخذ اقامت دائم در کانادا شده‌اند. البته در حال حاضر و با افزایش تعداد پناه‌جویانی که به اروپا و آمریکا سفر می‌کنند، سخت‌گیری‌هایی در مورد این ویزاها صورت گرفته است و افزایش درخواست‌های مردود اخیر، این موضوع را به روشنی اثبات می‌کند. با این حال، هزینه این ویزا هم چیزی در حدود ۴۵۰ دلار کاناداست و متقاضیان این ویزا باید شرایطی را دارا باشند که مهم‌ترین آن‌ها وضعیت عالی تحصیلی در ایران است. تحصیل در مقاطع تکمیلی هم می‌تواند راه بهتری برای اخذ این ویزا باشد؛ چنانچه که بیشتر کسانی که موفق به اخذ این ویزا شده‌اند، برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به کانادا سفر کرده‌اند.

نوع دیگری از ویزا هم وجود دارد که در ایران اصطلاحاً معروف به ویزای تضمینی کانادا است. این ویزا باید توسط یک کارگزار قدرتمند و آگاه پیگیری شود؛ چرا که هزینه آن ۲۰۰۰ دلار است و در صورت مردود شدن، این مبلغ به متقاضی ویزا بازنخواهد گشت. این ویزا مخصوص آن دسته از متقاضیان است که دعوتنامه‌ای از کانادا ندارند و کارگزار مربوطه به کمک روابطی که در کانادا دارد، اقدام به اخذ دعوتنامه توریستی برای متقاضی می‌کند. به همین سبب یافتن یک کارگزار مورداعتماد و قانونی و کاربلد، از اصلی‌ترین اقداماتی‌ست که باید برای اخذ ویزای تضمینی کانادا صورت بگیرد.

تورهای پرطرفدار ترکیه

تور ترکیه را می‌توان یکی از محبوب‌ترین تورهای خارجی در ایران دانست. سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول، آنکارا، آنتالیا و کوش آداسی سفر می‌کنند. این محبوبیت ریشه در ارزان بودن تورهای ترکیه نسبت به دیگر تورهای خارجی، وفور امکانات رفاهی و تفریحی در ترکیه، عدم نیاز به ویزا و همچنین نزدیکی آن به ایران دانست.

نمی‌توان به راحتی گفت در میان تورهای ترکیه کدام یک محبوب‌ترند زیرا هر کدام از این تورها ویژگی‌های خاص خود را دارد و مسافران با توجه به علایق و هدف خود از سفر تور مناسب خود را انتخاب می‌کنند.

تصمیم در مورد بهترین تور ترکیه به خود گردشگران بستگی دارد؛ چرا که تورهای این کشور تنوع بسیار زیادی دارند و حتی باید ویژگی‌های شهرهای ترکیه را هم به این تورها اضافه کنید! هر تور ترکیه و هر شهری از این کشور، در نوع خود جزو بهترین‌ها هستند و گردشگران می‌توانند با توجه به خواسته‌های خودشان این تورها را انتخاب کنند. اما با این حال به نظر می‌رسد تور آنتالیاو تور استانبول طرفداران بیشتری از سایر شهرهای این کشور دارند. زیرا بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

turkey1

آنتالیا را می‌توان به نوعی جزء توریستی‌ترین شهرهای جهان دانست. بافت قدیمی زیبای آنتالیا به خودی خود یک جاذبه گردشگری مهم به حساب می‌آید و خیابان‌ها و کوچه‌های باریکش که پوشیده از درختان نخل هستند، به عنوان مهم‌ترین عوامل محبوبیت فراوان آنتالیا در میان گردشگران خارجی به حساب می‌آید. آنتالیا مملو از مراکز تفریحی و تجاری بی‌شماری‌ست که با توجه به موقعیت ساحلی این شهر و آب و هوای مدیترانه‌ای فوق‌العاده‌اش، ترکیب بسیار قابل‌اعتمادی را برای گردشگران خارجی می‌سازد تا با تورهای ترکیه خود را از سراسر جهان به این شهر برسانند. آب و هوای آنتالیا در تمام فصول سال قابل اعتماد است و در زمستان زیاد سرد نمی‌شود و در تابستان هم گرم و خشک است؛ اما نه گرمای غیرقابل‌تحمل سایر ساحل‌های خارجی نزدیک به ایران… هتل‌های متنوع و پرشماری هم در این شهرها وجود دارد که بسته به نیاز تورهای آنتالیا در اختیار مهمان‌های شهر تفریح قرار می‌گیرند.

پس از آنتالیا شاید بتوان استانبول را دومین شهر محبوب ترکیه دانست. این شهر پر از تاریخ و اتفاقات مهم تاریخی است که شاید برای بسیاری از مردم جالب باشد. امروزه نیز این شهر از فرهنگی بسیار جذاب برخوردار است که با کمک فستیوال‌ها و جشنواره های بسیاری که دارد این فرهنگ را به نمایش می گذارد.

turkey2

استانبول در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. تورهای استانبول از چنان محبوبیتی در میان جهانیان برخوردارند که این شهر به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا شناخته می‌شود.

انواع و اقسام ویژگی‌های استثنایی در یک شهر جمع شده‌اند تا تور استانبول شکل بگیرد؛ تور استانبول دقیقاً همان سفری‌ست که تمام نیاز گردشگران حرفه‌ای از یک سفر را برآورده می‌کند و آنقدر تفریج و جاذبه دیدنی در این تور وجود دارد که شاید در ۱ ماه هم نشود تمام آن‌ها را تجربه کرد!

کدام شهرهای روسیه ارزش دیدن دارند؟

در این مقاله از مجله گردشگری قصد داریم زیباترین شهرهای روسیه برای سفر را معرفی کنیم.

ادامه خواندن کدام شهرهای روسیه ارزش دیدن دارند؟

ساخت ویلاهای لوکس در دل طبیعت آمریکا

rwanda

شش ویلای لوکس با سقف هایی از جنس کاه در پارک ملی آتشفشان، رواندا

ادامه خواندن ساخت ویلاهای لوکس در دل طبیعت آمریکا

اماکن دیدنی و کمتر شناخته شده ایتالیا

قصد سفر به ایتالیا را دارید؟ مطمئناً جاذبه های گردشگری زیادی برای انتخاب پیش روی شماست اما اگر شلوغی زیاد را دوست ندارید و در عین حال تمایل به دیدن یک جاذبه بکر دارید در این مقاله با ما همراه شوید تا ۴ جاذبه گردشگری کمتر شناخته شده در ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

ادامه خواندن اماکن دیدنی و کمتر شناخته شده ایتالیا

با کشور گرجستان آشنا شوید

Tbilisi

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ گرجستان کشوری است در منطقه اوراسیا که مرز میان اروپا و آسیا می باشد، گرجستان در میانه و غرب قفقاز جنوبی واقع شده است و از شمال به فدراسیون روسیه، از شرق با جمهوری آذربایجان، از جنوب با ارمنستان، و از جنوب غربی با ترکیه هم مرز است و از غرب هم با دریای سیاه همسایه است. گرجستان کشوری کوهستانی و پر باران می باشد که وسعت آن ۶۹۷۰۰ کیلومتر مربع است و جمعیت آن در سال ۲۰۱۳ حدود ۵ میلیون نفر بوده است. بیشتر مردم گرجستان مسیحی و ۸۴ درصد آنها از نژاد گرجی هستند که به زبان گرجی سخن می گویند، این زبان خط ویژه خود را دارد.
گرجستان تاریخ و فرهنگ پربار و کهنی دارد و از نخستین کشورهایی است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور برگزید. مردم گرجستان کشورشان را ساکارتولو می خوانند و خودشان را کارتولبی و زبانشان را کارتولی می نامند.
این کشور دارای دو جمهوری خودمختار آبخازیا و اوستای جنوبی است که در شمال کشور و در همسایگی روسیه هستند و اکنون این دو منطقه با پشتیبانی روسیه اعلام استقلال کرده اند.
گرجستان به ۶۵ ناحیه و مناطق روستایی تقسیم می شود و دارای ۱۳ شهر و چندین شهرک است که شامل شهرهای تفلیس، کوتائیسی، گوری، چیاتورا، روستاوی، پوتی، تقیبولی، زوگدیدی، تسقالتوبو، سوخومی، تقوارچلی، گاگرا، باتومی، و ۳۷ شهر کوچک، ۶۱ مرکز روستایی و ۴۵۰ روستا است.
دوسوم گرجستان کوهستانی است. گرجستان غربی دارای اقلیم مرطوب جنب مداری و گرجستان شرقی خشک یا معتدل مرطوب است. سرزمین گرجستان به لحاظ اقلیمی منحصر به فرد است، یعنی هر چهار فصل سال را می توانید در آن تجربه کنید، به طوری که در یک زمان در کناره های دریای سیاه، هوای گرم تابستان در میان نخل های بلند و همیشه سبز حکم فرماست؛ در تپه ماهور های پایکوهی، رویش علف های تازه و گل های بهاری، همچنین در کوهستان، مه غلیظ همچون ابری که با ریزش برف و باران همراه است، وجود دارد.
۲۵ درصد از خاک گرجستان پارک ملی حفاظت شده می باشد و ۴۰ درصد از اراضی ملی آن پوشیده از جنگل است.

مردم گرجستان

یکی از ویژگی های گرجستان تنوع قومی و نژادی در این کشور است. گرجی ها که در جامعه ای متنوع زندگی می کنند همواره پذیرای غریبه ها هستند. مهمان نوازی گرجی ها زبانزد خاص و عام می باشد. گرجی ها در اولین مهمانی خود معمولاً سفره ویژه ای می گسترانند که به میز گرجی معروف شده است، در این سفره نوشیدنی ها و غذاهای مخصوصی وجود دارد که صرف آنها با آداب و رسوم ویژه ای صورت می گیرد. اغلب گرجی ها اهل تفریح و خوشگذرانی هستند و تفریح کردن برای آنها بیشتر از نوسازی ساختمان یا اتومبیل اهمیت دارد. سفر به گرجستان فرصتی است برای یافتن دوستان جدید با فرهنگی پویا.

پیاده روی روی شیشه، جاذبه جدید چین

به تازگی مسیر پیاده‌روی تازه‌ای در چین افتتاح شده که به جز تفاوت عمده‌ای که با دیگر مسیرها دارد، خیلی هم ترسناک است.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: اگر از آن دسته افردی هستید که از ارتفاع می‌ترسید، بهتر است اصلا به سمت جاذبه جدید چینی‌ها نروید! آن‌ها در فاصله هزار و چهارصد متری زمین پیاده‌رو ساخته‌اند، پیاده‌روی در این ارتفاع به خودی خود ترسناک به نظر می‌رسد، در نظر بگیرید قرار است ۱۰۰ متر را روی زمین شیشه‌ای با عرض یک متر راه بروید!

اگر اشتباه کردید و قبل از فکر کردن به میزان ارتفاع سر از این پیاده‌رو در آوردید، بهتر است بدون اینکه پایین و زیر پای خودتان را تماشا کنید، مستقیم پیش بروید و از طبیعت زیبای پیش چشمانتان لذت ببرید که مطمئن باشید با یک بار به پایین نگاه کردن، دیگر نمی‌توانید قدم از قدم بردارید! هرچند که پیاده‌روی در این مسیر تبدیل به تستی برای سنجیدن شجاعت بین جوانان چینی شده است.

ترسناک‌ترین پیاده‌روی جهان

جاهای دیدنی چین

ترسناک‌ترین پیاده‌روی جهان

مناظر دیدنی و گردشگری چین

ترسناک‌ترین پیاده‌روی جهان

ترسناک‌ترین پیاده‌روی جهان

ترسناک‌ترین پیاده‌روی جهان

شروع به کار مجله سون تاپ

با سلام

مجله سون تاپ با هدف ترویج شادابی و افزایش آگاهی عمومی در موضوعاتی مانند: گردشگری ، سلامت ، خانواده و موفقیت راه اندازی شده است.

امیدواریم میزبان خوبی برای لحظات آنلاین شما باشیم.